Arrangementer for ledere og HR-professionelle

Her finder du alle CfLs arrangementer måned for måned. Tilmeld dig og dine kolleger og få tilført ny viden og værdi til din organisation.

CfLs formål er at løfte ledelseskvaliteten i Danmark, og gennem et bredt udvalg af arrangementer sikrer vi, at du bliver opdateret om aktuelle udfordringer og tendenser indenfor ledelse og HR. 

Vi tilbyder arrangementer for alle, men hvis din organisation er medlem af CfL, har du og dine HR- eller lederkolleger gratis og eksklusiv adgang til blandt andet CfLs klubhusmøder.    

Ved tilmelding kan du næsten altid vælge, om du deltager online eller ved fysisk fremmøde i København. 

Maj 2026

Erfamøde

Jungiansk Typeindeks

JTI – ny platform, nye rapporter og AI

29. maj 2026

1 dage

Comwell, Aarhus

Juni 2026

Klubhusmøde

Sådan leder du med – og ikke mod – AI

Hvordan udøver du ledelse, når AI-agenter bliver en del af teamet, og teknologi både udfordrer og udvider dit handlerum? Vær med når Alf Refn, professor på SDU, indleder med spørgsmålet: Is AI the end of management?

19. juni 2026

1 dage

CfL

August 2026

Klubhusmøde

Gør ledertrivsel til en strategisk disciplin

Vær med, når vi præsenterer hovedkonklusionerne fra Ledertrivselsanalysen 2026 . Brug indsigterne til at sætte en retning for prioriteringer i din egen organisation. Mød erhvervspsykolog, forsker og forfatter Malene Friis Andersen,

28. august 2026

1 dage

CfL

September 2026

Temadag

HR-jura: Barsel og ferie

Har du svært ved at holde overblikket, eller er du ny på området, så kom og få en grundig gennemgang af reglerne og de klassiske udfordringer i forbindelse med den praktiske håndtering af barsel og ferie.

22. september 2026

1 dage

CfL i København

Oktober 2026

Erfamøde

Karrieremodellen™

Karrieremodellen™ i HR-praksis – fra individuel indsigt til organisatorisk værdi

23. oktober 2026

1 dage

CfL, København

November 2026

Erfamøde

12 Factor

Få det bedst mulige ud af at kombinere 12 Factor med omtankeprøven

10. november 2026

1 dage

CfL, København

Erfamøde

12 Factor

Få det bedst mulige ud af at kombinere 12 Factor med omtankeprøven

13. november 2026

1 dage

Comwell, Aarhus

HR

HR-juraKonference

Kom til HR-juraKonference i CfL, hvor vi i samarbejde med advokatfirmaet Norrbom Vinding tager pulsen på HR-juraen

25. november 2026

1 dage

CfL, København

Klubhusmøde

Hvad er god HR-ledelse?

Vi taler om alverdens former for ledelse, men hvad er god ledelse af HR-funktionen? Hvilke krav kan organisationerne med rette stille til HR i 2027?

27. november 2026

1 dage

CfL