Alle møder faciliteres af en professionel, erfaren rådgiver fra CfL. Få mere at vide om netværkets facilitator her.
Mødetyper
2 x 2 dagsmøder (dag 1 kl. 9-19 / dag 2 kl. 9- 16)
2 virtuelle møder (kl. 9-12)
CfL´s netværksgrupper i Grønland giver dig et fortroligt rum til at tale ledelse og HR, hvor vi med afsæt i HR- og ledelsesfagligt stof videndeler og diskuterer aktuelle udviklingstiltag i deltagernes virksomheder.
Overordnet fokus for netværksgrupperne er HR og ledelse på strategisk og operationelt niveau, hvor deltagernes egne erfaringer bringes i spil. Vi undersøger ligeledes HR-trends og -teorier samt personlig lederstil og udvikling.
Temaerne fastsættes sammen med deltagerne ud fra interesser og fokusområder i deres daglige virke.
Alle møder faciliteres af en professionel, erfaren rådgiver fra CfL. Få mere at vide om netværkets facilitator her.
Eksempler på temaer i netværksgrupperne:
2 x 2 dagsmøder (dag 1 kl. 9-19 / dag 2 kl. 9- 16)
2 virtuelle møder (kl. 9-12)
De fysiske møder afholdes på Hotel Hans Egede, Nuuk
Prisen er kr. 22.500,- ekskl. moms pr. år for CfL-medlemmer og kr. 25.875,- ekskl. moms pr. år for andre.
Deltagerne kommer fra både offentlige og private organisationer og varetager typisk forskellige områder af HR-funktionen – både på strategisk og operationelt niveau. Titlerne er eksempelvis HR-Direktør, HR-Chef, Afdelingsleder, HR-konsulent eller HR-Partner. Deltagerne matches det enkelte netværk ud fra deres profiler, kompetencer og ansvarsområder.
Udfyld formularen nederst på siden, så bliver du kontaktet for en uforpligtende snak om netværket, eller kontakt Senior Relations Manager Cristian Willum på +45 5154 4104.
Prisen er 22.500,00 pr. år for CfL-medlemmer og kr. 25.875,00 pr. år for andre. Alle priser er ekskl. moms.
Prisen for netværksdeltagelse indeholder omkostninger i forbindelse med mødeafholdelsen, herunder mødekoordination og -ledelse, fuld forplejning, materialer, og oplægsholdere. Øvrige transport- og opholdsomkostninger afholdes af den enkelte og er CfL uvedkommende.
Prisen inkluderer gratis virtuel deltagelse i CfLs Klubhusmøder.
Se vores generelle forretningsbetingelser for netværk her.
På netværksmøderne sikrer Gitte, at deltagernes egne erfaringer, udfordringer og succeser bliver sat i spil, så der skabes nye perspektiver på den enkelte deltagers ståsted og udvikling. derudover underviser Gitte på en række af CfLs ledelses- og kommunikationskurser og har selv et stort netværk, hun trækker på til relevante indlæg og øvrig inspiration til netværket.
”At arbejde med HR handler om udvikling, både af sig selv og organisationen. Man kan selv komme et stykke vej, men at få viden og indsigt ud fra andres erfaring er en måde at komme endnu længere på.”
Mads B. Christensen, CHRO, AirGreenland